O mnie

Cover photo

 Kasia Urbaniak   卡霞

Mieszkam w Hongkongu od 2011 roku. Pracuję w firmie konsultingowej, a po godzinach poznaję język, kulturę oraz ludzi, podróżuję. Uwielbiam zarówno aktywne życie; poznawanie nowych miejsc, jaki i pisanie. Stąd też idea powstania tego bloga. O tym skąd wzięła się nazwa możesz przeczytać w poście o Chungking Mansions.

Na blogu przedstawiam całkiem zwyczajnie swoje życie oraz obserwacje na temat kultury tutaj w Hongkongu.  Chcę by było to miejsce interaktywne i jestem zawsze chętna do odpowiedzi na wszelkie pytania czy wątpliwości. Bardzo mile widziane są komentarze. Będzie dużo o zwyczajach, kulinariach, o miejscach magicznych i niezwykłych oraz typowych dla miejskiego krajobrazu. Będą artykuły dotyczące społeczeństwa nie tylko w samym Hongkongu, ale również w Chinach oraz obalanie stereotypów powielanych w mediach zachodnich.

Wszystkie zdjęcia i materiały wstawiam codziennie na Facebooku, TwitterzeInstagramie oraz Pinterest, dlatego jeśli chcesz być na bieżąco polecam obserwuj mnie na tych platformach.

Jeśli chcesz się skontaktować ze mną bezpośrednio przejdź do strony Kontakt.

 • Paweł Nguyen Xuan

  fajnie. ja w nastepnym miesiacu wpadam na chwile do hong kongu zrobic wize to mozna sie spotkac przy kawie pogadac, jak znajdziesz troche czasu.

 • Piotr Nawrot

  Super :)

 • semirulez

  A w HK działa FB?

 • Kasiu znam Twojego bloga na pamięć ☺️Przeczytałam go przed przyjazdem i czytam teraz kiedy jestem w HKG ☺️Przyjechaliśmy z mężem i synkiem na 3 miesiące. Dzięki za przydatne informacje!!!

 • Magda S.n

  hej mam glupie pytanie,moj kolega ma takie przezwisko i chcialabym wiedziec czy to znaczy ze jest niebezpieczny.moze to okreslenie nie tylko dzielnicy ale jego zlych cech ,sprawa moze wydawac sie blaha jednak wydaje mi sie dziwna a mam z tym czlowiekiem mieszkac
  za wszelkie przemyslenia dziekuje